Vydarený Svetový pohár na Slovensku! V Jasnej boli diváci spokojní.

Publikované: Miroslav Revaj

V dňoch 5. a 6. marca sa u nás na Slovensku, konkrétne v Jasnej, konal Svetový pohár v alpských disciplínach v slalome a obrovskom slalome žien. Prvý bol na rade obrovský slalom, ktorý sa mal konať v sobotu 5. marca. Kvôli nepriaznivým podmienkam, keďže sa vyskytol veľmi silný vietor, sa však tento pretek presunul na pondelok. To ale nijako nenarušilo dianie tohto veľkolepého podujatia, ktoré hostila naša krajina.

Nakoniec sa v pondelok na tlačovej konferencii všetci kompetentní zhodli, že to bolo vydarené podujatie. Jasná pripravila od piatku veľa diváckej zábavy a dva dramatické preteky. Na konci toho všetkého sa ku podujatiu vyjadrila aj naša pretekárka Veronika- Velez Zuzulová, ktorá tiež nešetrila slovami chvály na výbornú organizáciu, ale aj podmienky, ktoré boli pretekárom zaobstarané. Veronika bola spokojná aj sama so sebou, čo sa týka športovej stránky, pretože v nedeľu obsadila tretie miesto. Ku tomuto podujatiu sa vyjadril aj šéf Úseku alpských disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie Michal Rajčan,  ktorý bol veľmi spokojný s diváckou kulisou, pretože diváci vytvorili fantastickú atmosféru.

Opäť sa tak raz potvrdilo, že aj Slovensko je športová krajina a ľudia tu žijú športom. Všetci na Slovensku veria, že takéto a aj podobné podujatie sa tu môže neraz zopakovať.

slalom

Autor: Miroslav Revaj

Foto zdroj: Internet

Komentáre

ŽUŽO časopis študentov žilinskej univerzity