Veľtrh práce iKariéra Dni príležitostí

Publikované: Miroslava Škutová

Ako každý rok, aj tento majú študenti a absolventi technických univerzít možnosť nájsť si prácu prostredníctvom blížiaceho sa pracovného veľtrhu  iKariéra Dni príležitostí, ktoré pripravuje medzinárodná študentská organizácia IAESTE Slovakia.

Opäť vám prinášame dva dni veľtrhu práce a to 24. a 25. marca 2015, priamo na študentskej pôde v budovách Žilinskej univerzity. Novinkou je budova Fakulty Riadenia a informatiky, kde sa predstavia spoločnosti z oblasti IT. Ostatné oblasti, ako napríklad energetika a strojárstvo, sa predstavia v budove rektorátu. Firmy sa odprezentujú prostredníctvom krátkych prednášok.  V každom stánku je potom možné porozprávať sa priamo aj so zástupcami jednotlivých firiem.

Študenti sa o firmách dozvedia informácie, ktoré nenájdu na žiadnej internetovej stránke. Či už sú to výhody pracovných pozícií, ktoré firma ponúka, čo všetko potrebuje študent ovládať, ak má záujem o miesto a aké povinnosti ho čakajú po nástupe. Študenti majú možnosť si zadarmo vytvoriť a vytlačiť životopisy, ktoré následne môžu ponúknuť firmám a poprípade sa s nimi dohodnúť na dátume pohovoru.

Okrem hľadania zamestnania si prídu na svoje aj mladší študenti, a to napríklad dohodnutím si bakalárskej či diplomovej práce, získaním informácií ohľadne stáží, no i spríjemnením si čakania na prednášky a cvičenia hrou na Xbox-e a ďalšími pripravovanými „zábavkami“. Tí, ktorí sa zapoja do súťaže, určite neodídu naprázdno. Odnesú si mnoho hodnotných cien. Skvelá atmosféra, nálada a profesionálni organizátori čakajú nielen v Žiline , ale i v Bratislave 15.apríla 2015.

Podujatie začína od deviatej hodiny ráno. Tešíme sa na vás.

 

IAESTE Slovakia – Lokálne centrum Žilina sa týmto chce veľmi pekne poďakovať za spoluprácu a podporu počas celého roku pani Ing. Štefánii Kadorovej riaditeľke internátov Veľký Diel. Veríme, že naša doterajšia spolupráca bude pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

 

AUTOR ČLÁNKU:  Gabriela Hanečáková

Komentáre

ŽUŽO časopis študentov žilinskej univerzity