Tipsport liga bude mať v novej sezóne nového účastníka!

Publikované: Miroslav Revaj

Nové Zámky a Piešťany v Tipsport lige!

Dňa 8.4 sa odohral posledný zápas play-out baráže o účasť v najvyššej hokejovej súťaži na Slovensku. O jednu z dvoch miesteniek do Tipsport ligy bojovali Piešťany, ktoré hrali Tipsport ligu už v tejto sezóne, avšak skončili na 9.mieste a museli tak bojovať v baráži. Zvyšné dve miesta zaplnili Nové ZámkyBardejov, teda účastníci finálovej série 1.ligy. Túto sériu napokon vyhrali Nové Zámky a stali sa tak víťazom 1.ligy.

Napokon sa zostavila tabuľka troch tímov a spustil sa kolotoč ôsmich zápasov, po ktorých mali právo postúpiť do najvyššej súťaže prvé dva tímy. Diváci mali možnosť sledovať zaujímavý vývoj tejto baráže, videli napínavé zápasy, do posledného zápasu prakticky nebolo jasné, kto bude štartovať v Tipsport lige v nasledujúcej sezóne. Istý postup mali pred posledným kolom len Nové Zámky, o druhom postupujúcom sa rozhodovalo v zápase medzi PiešťanmiNovými Zámkami. Novým Zámkom už prakticky o nič nešlo, keďže postup mali už jasný, avšak Piešťany museli získať aspoň bod. Ak by po riadnom hracom čase prehrali, do najvyššej súťaže by z druhého miesta postupoval Bardejov. Zápas napokon vyhrali Piešťany 3:2 po samostatných nájazdoch a tak bolo o dvoch postupujúcich miestach rozhodnuté!

dsc_0418

Tipsport liga tak bude mať úplne nového účastníka, a to Nové Zámky, Piešťany si napokon udržali najvyššiu príslušnosť aj v nasledujúcej sezóne. Bardejovu tak ostali len oči pre plač, ale aj východniari boli veľkým prínosom v tejto baráži a celkovo aj pre 1.ligu. Uvidíme, ako sa napokon bude obom tímom dariť v Tipsport lige.

Autor: Miroslav Revaj

Foto zdroj: Internet

 

Komentáre

ŽUŽO časopis študentov žilinskej univerzity