PSG opäť majstrom Ligue 1!

Publikované: Miroslav Revaj

Dňa 13.3 sa rozhodlo o víťazovi v najvyššej futbalovej súťaži vo Francúzku. Už štvrtým rokom po sebe sa ním stal Paris Saint-Germain FC, ktorý má vo svojich radoch také futbalové hviezdy ako je Zlatan Ibrahimovič či Edinson Cavani.

Už po 30.kolo Ligue 1 sme spoznali víťaza tejto súťaže! PSG táto sezóna opäť vyšla na výbornú. Predsa len, z 30 zápasov sa PSG z víťazstva radovalo 24 krát, 5 krát si body so súperom podelilo a len jediný raz odchádzal staronový majster ako porazený celok. PSG ovládlo aj ďalšiu tabuľku, a to tabuľku strelcov. Najlepším strelcom súťaže je zatiaľ s 24 gólmi Zlatan Ibrahimovič, ktorý celú sezónu ťahá svoje mužstvo dopredu a hlavne jeho výkon zaručil PSG ďalší majstrovský titul.

zlatan-ibrahimovic-psg-v-toulouse-ligue_3374135

Akú presnú mušku majú strelci PSG na vlastnej koži pocítil posledný celok tabuľky Troyes, ktorý doma utrpel debakel 9:0 a práve toto víťazstvo rozhodlo o celkovom triumfe PSG v súťaži. Celok z metropoly Francúzka má šancu pridať ešte ďalší úspech, pretože cez Chelsea postúpil ďalej aj v Lige majstrov. PSG má momentálne skvelú formu a je určite dobre naladený na ďalší boj v Lige majstrov. Jeho súperom v štvrťfinále bude Manchester City. Určite sú futbalisti Paris Saint-Germain pripravení na každú výzvu.

Autor: Miroslav Revaj

Foto zdroj: Internet

Komentáre

ŽUŽO časopis študentov žilinskej univerzity