Majstrovstvo ŽU v zrýchlenom (rapid) šachu 2016 spoznalo víťaza!

Publikované: Miroslav Revaj

Dňa 11.4.2016 zorganizoval časopis ŽUŽO ďalší ročník šachového turnaja, ktorý nesie názov Majstrovstvo ŽU v zrýchlenom (rapid) šachu. Aj tento rok sa turnaj odohral v zasadačke Vedeckej rady ŽU v Novej Menze. Tohto roku sa podujatia zúčastnilo 10 šachistov, ktorí si to prišli rozdať o celkové prvenstvo, ale hlavne si prišli z chuti zahrať šach, potrápiť svoje mozgové závity a na chvíľu si oddýchnuť od povinností v škole športom. Turnaja sa zúčastnili aj traja registrovaní hráči, ktorí hrávajú súťažne za klub a majú aj šachový rating: Peter Adamko, Marian Muntag a Miroslav Revaj. Turnaja sa zúčastnili nielen študenti, ale aj zamestnanci školy, čo bolo iste určitým spestrením tohto podujatia. Na dodržiavanie pravidiel, rozlosovanie kôl, zapisovanie výsledkov a podobne po celý čas dohliadal medzinárodný rozhodca Ing. Jozef Lakatoš. Podujatie napokon aj podľa jeho slov prebiehalo bez komplikácií a nič závažné nebolo potrebné riešiť.

12993369_636344863186308_1305525045189925721_n

Približne o 11:00 turnaj slávnostne zahájila šéfredaktorka časopisu ŽUŽO Nikola Ďuricová spoločne s už spomínaným rozhodcom Ing. Jozefom Lakatošom. Obaja popriali všetkým zúčastneným veľa šťastia, a tak sa zápolenie za šachovnicami mohlo začať. Hralo sa systémom každý s každým, takže sa odohralo 9 kôl. Tempo na jednu partiu bolo pre každého hráča 15 minút + 5 sekúnd za každý odohratý ťah. Po niekoľkých hodinách boja, pekných a zaujímavých partií sme spoznali víťaza tohto ročníka. Stal sa ním s predpokladaním favorit turnaja Peter Adamko z fakulty PEDAS, ktorý vyhral všetky partie a nestratil tak ani jeden bod. Na druhom mieste sa umiestnil Marian Muntag z rektorátu, ktorý prehral len jednu partiu, a to práve so samotným víťazom. Tretie miesto napokon obsadil Miroslav Revaj z Elektrotechnickej fakulty. Prvé tri miesta tak napokon obsadili všetci registrovaní hráči, ktorí sa tohto turnaja zúčastnili.

13010621_636345086519619_4359471549269260459_n

Všetci účastníci sa na konci zhodli, že to bol pekný a vydarený turnaj a určite splnil svoje účely. Do sýtosti si zahrali šach, spoznali nových ľudí a potrápili svoje mozgové závity. Turnaj bol skvelo zvládnutý aj po organizačnej stránke, všetko bolo pripravené ako malo byť, účastníci sa mohli občerstviť kávou, čajom, vodou, či bagetou. Na jednej strane je trošku škoda, že sa turnaja nezúčastnilo viac hráčov, čím by zápolenie určite stúplo na kvalite. Dúfajme teda, že časopisu ŽUŽO sa podarí aj na rok zorganizovať takýto turnaj, že príde viacero hráčov a účastníci opäť veľmi spokojní.