Hodina Zeme

Publikované: admin

Hodina Zeme – najväčšia celosvetová ekologická akcia sa blíži! Žilinská univerzita v Žiline sa tento rok v spolupráci s Časopis ŽUŽO rozhodla zapojiť do Hodiny Zeme vypnutím osvetlenia hlavnej budovy. Týmto symbolickým gestom sa tak pridá k obrovskému počtu ľudí, tisíckam miest a organizácií po celom svete, ktorím nie je ľahostajná naša planéta.

Cieľom tejto akcie je upozorniť na ekologické problémy súčastnosti – globálne otepľovanie, klimatické zmeny, svetelné znečistenie… Symbolom celej kampane je vypínanie verejného osvetlenia, osvetlenia budov, pamiatok alebo iných objektov. Hodina Zeme však nie je len o jednej hodine ale o myšlienke, že malými zmenami v našom živote (napr. používaním bicyklov alebo MHD namiesto áut, triedením odpadu) a spoločným úsilím môžeme zvrátiť alebo aspoň zmierniť klimatické zmeny a pomôcť tak našej planéte a v neposlednom rade sebe.

Zapojiť sa môžete aj vy! V sobotu, 28. 3. 2015 od 20:30 do 21:30 zhasnite svetlá vo svojej izbe, domácnosti, či firme a pridajte sa tak k miliarde ľudí na Zemi, ktorých myšlienka Hodiny Zeme oslovila.

Pre viac informácií navštívte:
http://www.facebook.com/HodinaZeme
http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/

Udalosť na facebooku:
https://www.facebook.com/events/660260857418250/

Oficiálne video:
https://www.youtube.com/watch?v=XxIMib4e8f8

Komentáre

ŽUŽO časopis študentov žilinskej univerzity