Aktuálni členovia

Nikola Ďuricová

Šéfredaktor

n.duricova@gmail.com, 0904 188 297

Aká som? Pozitívne naladená v každej situácií. Rada sa smejem a trávim čas s ľuďmi, ktorých mám rada. Milujem knihy, najviac s vojnovou tematikou. Mám rada tiež poéziu, občas aj ja niečo napíšem. V hudbe nemám vyhradený štýl, skôr ma musí zaujať text. Odjakživa som aktívna. Učenie a škola mi nestačia, takže aj preto som prišla do časopisu ŽUŽO. Som študentkou mediamatiky, takže sa zaujímam o médiá aj počas štúdia. Nemám rada alkohol a cigarety.

Žužo časopis študentov Žilinskej univerzity.

Lukáš Žatko

Zástupca šéfredaktora

Lucia Plichtová

Korektor

Volám sa Lu a pochádzam zo Zvolena, kde som aj väčšinu života bývala. Osud ma však zavial sem, do Žiliny, kde v súčasnosti študujem informatiku. Keďže sa rada zoznamujem s ľuďmi a rada skúšam všetko nové, prišla na som nábor do ŽUŽO, kde robím korektúry článkov. :)

Matej Jesenský

Korektor

matej.jesensky@zuzo.sk

Hallo, ich bin Matej.☺ Pochádzam z jednej dedinky v blízkosti Turčianskych Teplíc. V časopise Žužo sa venujem opravám článkov a v budúcnosti možno aj niečo napíšem. Ak bude čas, chuť a námet. Študujem FRI (hádam aj doštudujem), vo voľnom čase chodím na bike, počúvam hudbu (snažím sa ju trochu za pomoci gitary aj tvoriť, viac-menej neúspešne) a hlavne sa venujem hasičskému športu.

Filip Pavlovič

Fotograf

Pochádzam z Chtelnice, ktorá sa nachádza rovnako ďaleko od Trnavy a od Piešťan. Potom sa neni čomu čudovať, že hovorím moc tvrdo.

Prečo som sem do časopisu vlastne prišiel? Bola to príležitosť vyskúšať si opäť niečo nové. Ale povedzme si na rovinu, bolo to hlavne kvôli tomu. že toto bola jedna z vecí, čo som vždy chcel robiť…

Tak ich teda aspoň zopár spomeniem. Rád čítam, pozerám filmy a seriály, rád programujem,fotím , tvorím, kreslím a v poslednom čase trochu zabŕdam do prekladu tituliek…. a ešte mnoho ďalších vecí. Som kreatívny človek, stále len nad niečím rozmýšľam, niečo vymýšľam ale po väčšine sú to nesplniteľné nápady. Taktiež nad veľa vecami snívam, čo by som chcel zažiť, čo dokázať, čo urobiť ale väčšinou sú to len prázdne sny.

P.S.: Aj tak si za pár týždňov budem búchať hlavu o stenu, že čo som to zas vytvoril.

Peter Soboňa

Grafik

Mojou špecialitkou je hlavne tvorenie flyerov a grafických návrhov, reklamy. Nebránim sa novým možnostiam. Vo voľnom čase tvorím hudbu ako napríklad house, drum&bass, hlavne pre zábavu. Informatiku som si vybral preto, lebo ma baví kódiť, svoju budúcnosť vidím aj v tom. Taktiež sa rád angažujem pri tvorbe akcií. Miestami zažívam brainstorming, takže občas vysrší aj nápad dobrý.

Dominika Orlová

Grafik

Som študentkou Mediamatiky a kultúrneho dedičstva a do časopisu som sa prihlásila na post grafičky. Je to niečo, čo by som chcela robiť aj v budúcnosti. Neviem či som v grafike dobrá, ale veľmi ma baví a myslím si, že to je hlavné v živote. Zmaturovala som z veľmi podobného odboru, ktorým je Reklamná tvorba na Umeleckej škole v Trenčíne. A ešte dodám, že pochádzam z malého mesta menom Partizánske. :)

Marek Bohoš

Grafik

Miroslav Revaj

Redaktor

Pochádzam z Oravy, konkrétne z Dolného Kubína. Momentálne som študentom prvého ročníka na Elektrotechnickej fakulte, kde študujem odbor Telekomunikácie. Od malička ma bavila elektrotechnika, ku ktorej ma priviedol môj otec, a preto som sa rozhodol študovať v tomto odbore. Okrem nej ma však aj veľmi baví šport. Niekoľko rokov som hrával aktívne futbal, momentálne sa aktívne venujem šachu. Šport ma priviedol aj do sveta žurnalistiky. Dlhodobo pracujem pre jeden športový portál, kde robím online textové prenosy z rôznych športových podujatí. Robil som aj pre rôzne iné stránky, ktoré sa zaoberali športom.

Martin Vojtek

Redaktor

martin.vojtek@zuzo.sk

Všetci ma volajú Maťo a som známy svojou cestovateľskou záľubou, preto sa môžete v každom čísle nášho časopisu ŽUŽO vydať so mnou na nejaký zaujímavý výlet. Okrem cestovania ma baví akékoľvek aktívne trávenie voľného času od behania a lyžovania cez turistiku až po akčné posedenia s kamarátmi.

Do redakcie som sa rozhodol prihlásiť preto, že rád skúšam nové veci a tiež som sa potreboval zbaviť aj toho posledného zvyšku voľného času, ktorý som mal. A bolo to naozaj dobré rozhodnutie.

ŽUŽO časopis študentov žilinskej univerzity